Lazy Help – Help by doing nothing

Please log in or register to like posts.
Novinky

Rád bych vám v rychlosti představil nový charitativní projekt, na kterém pracujeme společně s Tomášem Q Procházkou. Věnujte nám chviličku svého času. Jedná se totiž o úžasnou příležitost, jak pomáhat a přitom nic nedělat.

* * *

Myšlenka

Všichni se shodneme na tom, že u tématu kryptoměn se kde, kdo spálí. My jsme to ale riskli. Chtěli jsme být součástí komunity, a tak jsme do toho dali všechno. S jedním malým rozdílem. Neděláme to pro sebe. Chceme pomáhat ostatním.

Hluboko uvnitř totiž věříme, že v jádru je dobrý každý člověk. Všichni chceme pomáhat. Ale ne každý je schopen poskytnout finanční pomoc. A nápad byl na světě. V ten den vznikla myšlenka – vznikl Lazy Help. Aplikace, která vám umožní pomáhat, a přitom nehnout ani prstem. Přesně tak, čtete dobře. Každý jsme tak trochu lenoch, není se za co stydět. S naší aplikací můžete měnit svět a nemusíte dělat zhola nic.

* * *

Základní kameny

Lazy Help je appka, která si bere maličkou část výkonu vašeho počítače pro výpočty. Ty tvoří peníze, které jsou následně použity na charitativní účely. Aplikace je navržena tak, aby si upravovala počet výpočtů podle toho, co zrovna děláte. Nemusíte se tak bát hučícího počítače. Naopak. Ani nepoznáte, že ji máte zapnutou. Aplikace také kontroluje výkon počítače a opět se přizpůsobí, aby se zbytečně nezvyšovala jeho teplota. Žádné obavy z doplatku za elektřinu.

* * *

Dream Team

Jsme dva. Kamarádi. Kolegové. Prostě parťáci, kteří chtějí měnit svět tím, co umí nejlépe. Já jsem měl na starost primárně UX, kódování webu a marketingovou strategii. Tom se postaral o vizuální stránku projektu i aplikace, kterou zvládl na jedničku s hvězdičkou. Společnou prací jsme vytvořili ojedinělý design, který se hned tak neokouká.

Práce na aplikaci začala s jasně daným marketingovým a brandovým plánem, který se snažíme dodržovat. Držíme se hesla, že pomáhat ostatním je sexy a cool. Nakonec přišel čas programování, které se ujal mladý, ale přesto velmi šikovný Vojta. Betičku si můžete stáhnout na našem webu www.lazyhelp.works.

* * *

Budoucnost

Každý den se snažíme posouvat Lazy Help zase o kus dál. V dálce už se blýská horizont vypuštění aplikace mezi lidi, čímž odstartujeme naší spolupráci s neziskovými organizacemi, a se všemi ostatními, kdo chtějí pomáhat.


Návrh finálního vzhledu aplikace

* * *

I ty nám můžeš pomoci

Pokud tě zajímá víc, navštiv náš web www.lazyhelp.works. Každá ruka se hodí. Srdečně mezi sebe přijmeme všechny dobré duše, které chtějí dělat dobré skutky a pomáhat ostatním. I malý skutek může udělat velkou změnu. Připoj se k nám, buď Lazy jako my.